Premierowe trafienia Łukasika dla Sandhausen

W sobotnim meczu 15. kolejki 2. Bundesligi, do niespodzianki doszło w Norymbergii, gdzie miejscowy Club przegrał nieoczekiwanie 1:3 z SV Sandhausen. Dla gości swoją pierwszą bramkę w tym sezonie strzelił Daniel Łukasik.
Polski pomocnik na boisku pojawił się po przerwie, zastępując Vollmanna. Łukasik na listę strzelców wpisał się w 76. minucie, ustalając tym samym wynik spotkania. Polak wcześniej miał swój udział przy drugiej bramce dla SVS, bowiem asystował przy trafieniu Philippa Klingmanna.
Od 42.minuty goście grali w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartkę ujrzał kapitan zespołu Kulovits.
Cały mecz z ławki rezerwowych oglądał klubowy kolega Łukasika - Jakub Kosecki.
25-letni Łukasik w tym sezonie dotychczas rozegrał w barwach Sandhausen trzy mecze, strzelając jedną bramkę i zaliczając jedną asystę.
W najbliższej 16.kolejce, 1.FC Norymberga zagra w piątek 9.12 (godz. 18.30) na wyjeździe z  Fortuną Düsseldorf. Sandhausen dwa dni później w niedzielę 11.12 (godz. 13.30) gra u siebie z Würzburger Kickers.
W tabeli 2.Bundesligi, Sandhausen zajmuje 8.miejsce (22 punkty), natomiast 1.FCN z dorobkiem 19.punktów jest 11.

W drugim sobotnim meczu. TSV 1860 Monachium przed własną publicznością pokonało 1:0 Dynamo Drezno po golu Ayciceka w 89.minucie.